Sıkça Sorulan Sorular

Çalışmalara nasıl katılabiliriz?

Çalışmalarımıza katılmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ardından, araştırmacılarımız sizinle, size uyan bir gün/saat için randevu oluşturacaktır.

Hafta sonu çalışmalarınıza katılabilir miyiz?

Çalışmalarımızı size uyan gün ve saatlerde ayarlayabiliyoruz. Hafta içi uygun olmayan aileler için hafta sonları da randevu oluşturabiliyoruz.

Katılmak için ücret ödememiz gerekiyor mu?

Çalışmalarımıza katılım gönüllülük esasına dayalıdır, katılmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Bu çalışma bize ve çocuğumuza ne kazandırır?

Çalışmalarımıza katılarak hem bilime katkı sağlamış hem de çocuklarınızı farklı bir ortamda farklı oyunlar oynarken gözlemleme fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca çalışmaların sonunda size ve çocuğunuza küçük hediyelerimiz de olacaktır.

Çalışma sonucunda geri dönüş alabilecek miyim?

Çalışmamızda, çocuklarınız ile ilgili bireysel değerlendirme sunulmamaktadır. Araştırma sonuçları çocukların grup bazında değerlendirilmesine dayanmaktadır. Araştırma tamamlandığında elde edilen bulgular isteğiniz dahilinde sizlerle paylaşılacaktır.

Çocuğum kiminle ve nasıl test edilecek?

Laboratuvarımızda çocuklar için oyun odası, bir gözlem odası ve bir bekleme alanı bulunmaktadır. Çocuğunuz eğitimli asistanlardan biri ile oyun odasında oyunlar oynayacaktır. Bu sırada sizler de oyunları gözlem odasında takip edebilirsiniz. Çevrimiçi yürütülen çalışmalarımızda ise çocuğunuz evinizden bilgisayar veya tablet ile asistan arkadaşımız ile oyun oynarken, sizler de oyunlarımızı takip edebilirsiniz.

Çalışmaları kim yürütüyor?

Çalışmalarımız Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Feyza Çorapçı ve Dr. Öğretim Üyesi Deniz Tahiroğlu tarafından yürütülmektedir.

Diğer çocuklarımı bırakacak kimsem yok, onları da getirebilir miyim?

Laboratuvarımız çocukların ve bebeklerin ebeveynleri ile burada geçirdikleri süre boyunca rahat etmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bekleme yerimiz ve her yaştan çocuğa uygun oyuncaklarımız bulunmaktadır. Diğer çocuklarınızla birlikte bekleyebilirsiniz ve bekleme süresince çocuğunuz bekleme odasındaki oyuncaklarla dilediği gibi oynayabilir.

Katılımı karşılığında çocuğum herhangi bir şey alacak mı?

Araştırmalarımıza katılan her çocuğa katılım sertifikası ve ufak bir hediye veriyoruz.