Öğrenciler

Gelişim Psikolojisi alanına ilgi duyan ve bu alanda deneyim kazanmak isteyen lisans öğrencileri laboratuvarımızda gönüllü olarak çalışma imkanı bulabilirler. 

Gönüllü lisans öğrencileri katılımcılarla iletişim, çalışma sorularının oluşturulması, materyallerinin hazırlanması, verilerinin toplanması ve verilerin kodlanması gibi çeşitli alanlarda katkılarda bulunarak araştırma deneyimi kazanmaktadırlar.

Boğaziçi Üniversitesi lisans öğrencileri laboratuvarımıza Reading & Research dersleri kapsamında katılmaktadır. Bu derslerin önkoşulu PSY 233/234 derslerinden en az birini almış olmaktır.

Başka üniversitedeki lisans öğrencileri laboratuvarımızda araştırma deneyimi kazanmak isterlerse özgeçmişleri (CV) ile araştırma deneyimlerini ve ilgi alanlarını içeren kısa bir motivasyon mektubunu boun.gelisim@gmail.com adresine göndererek başvuruda bulunabilirler. Ayrıca bir tanesi daha önce çalışmalarında görev aldığınız bir araştırmacıdan olmak üzere iki referans mektubunun da deniz.tahiroglu@boun.edu.tr ya da feyza.corapci@boun.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Lisansüstü öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünün yüksek lisans veya doktora programlarına başvurmak için okulun ve bölümün web sayfalarını takip ediniz. Yüksek lisans veya doktora araştırmalarınızı laboratuvarımızda yürütmeyi düşünen aday öğrenciler, Feyza Çorapçı ya da Deniz Tahiroğlu ile iletişime geçebilirler.